Kaj pomeni biti srečen?

Srečen človek je tisti, ki se ima rad. Kako imeti sebe rad?

Rdeča nit v urah našega projekta je bila namenjena spoznavanju samega sebe. Otroci so spoznavali ljubezen do sebe in drugih, skušali dojeti, da naj verjamejo vase, uživali v neodvisnosti, bili radovedni, pokazali česa so sposobni, uživali v druženju, se veliko smejali, odpravljali življenjske strahove, se ukvarjali z zdravjem sebe in drugih, se veliko pogovarjali o negativnih izkušnjah in jih odpravljali.

Vse to so reševali z veliko energije, skozi navidezno igro v obliki zgodbe.

Obiskali so nas dipl. m. s. Klavdija Kaučič, dipl. babica Andreja Petek, šolski psiholog Peter Gradišar, zdr. tehnik Mateja Tadič. Hvala, ker so nam povedali toliko novega.

Kaj pravijo otroci o projektu HIŠA SREČE?

Ob začetku skupnega delovanja naše družine smo začeli z gradnjo hiše. Imeli smo težave s sodelovanjem in zato smo zaostajali v časovnem načrtu. Ampak na koncu se je vse dobro izšlo in v ulici smo imeli najlepšo hišo.

mama Anja (Zarja)

V naši družini je zmanjkalo denarja, ker smo prenavljali sobo.

sin Gal(Aljaž)

V naši družini je prišlo do spora. Sprli smo se. Posvojili smo otroka po imenu Gal in Maks. Z mamo sva končno srečna.

oče Mark (Jan)

Za novo leto smo okrasili stanovanje. Na praznovanju smo imeli jedačo in pijačo, plesali smo.

sin Maks (Enej)

Mene so zaradi neprijaznega obnašanja vrgli iz družine.

sin Luka (Altin)

V naši družini bomo dobili dojenčka. Preden se je dojenček rodil, smo hodili na izobraževanje o razvijanju otroka v maminem trebuhu, ki ga je vodila babica Andreja. Bili smo tudi na izobraževanju, kako ravnati z novorojenčkom in kaj potrebujemo za nego le tega. Vodila ga je medicinska sestra Klavdija.

hči Katja (Lana)

Naša družina je šla na morje. Mojo mamo je zelo bolel trebuh, saj je bila noseča. Potem smo šli v bolnico.

sin Maks (Domen)

Ko smo izvedeli, da bomo dobili dojenčka, smo kupili vse potrebno ter izdelali voziček. V šoli za starše me je presenetilo to, da babice na domu v Avstriji od vsakega novorojenčka zakopljejo posteljico in zraven posadijo drevo. Bilo je grozno, ko sem videla slike, kaj se zgodi, če ima dojenček preveč časa dudo v ustih.

mama Manca (Tjaša)

Mama je rodila Mateja, bil sem zelo vesel.

oče Suad (Tarik)

Na rojstnem dnevu otroka smo se zabavali, pili, jedli.

Od psihologa Petra sem izvedel, da ima vsak v sebi strah.

sin Aleks (Mark)

V naši družini bomo dobili dojenčka in moramo kupiti plenice, stekleničko, voziček, previjalno mizo, lupinico, otroški avtosedež in še nekaj stvari.

mama Neja (Jerneja)

Pri izdelavi vozička se je naša družina sprla, nekateri so hoteli modro barvo, nekateri roza. Ko smo končali, je bil voziček zelo smešen, ker je bil tako barvast. Nato smo izdelali novega in bil je veliko boljši.

hči Sabina (Sara)

Naša družina je zbirala denar za eko plenico Racman. Ta stane zelo veliko denarja, kar 250 evrov, nam je povedala sestra Klavdija v Šoli za starše.

hči Ava (Dea)

Različni ljudje, različni okusi. Bilo je grozno, ko smo izbirali voziček, saj je vsak želel imeti drugo barvo. Tudi pri izbiri imena za novorojenčka je prišlo do nekaj težav.

hči Nina (Anja)

Našo mamo bomo peljali v Postojno in ne bo rodila v jami, ampak v vodi.

sin Gal (Jaša)

Dojenčki so zelo lepi.

hči Lana (Sara)

Poslali smo telegram v porodnišnico Ljubljana.

sin Rok (Peter)

Previjali smo dojenčka in gledali slike.

hči Mateja (Jaka)