OBISK GOSPE KNJIŽNIČARKE NEVENKE IN PUSTOVANJE V 1.B

V torek, 12. 2. 2013 je učence 1. b z obiskom razveselila gospa knjižničarka Nevenka. Na obisk je prišla s prav posebnim namenom. Učencem je na zelo prijeten način ob slikanici pripovedovala ljudsko zgodbo O Pustu in zakletem gradu. Že sam začetek zgodbe nas je vse skupaj zelo pritegnil. In ravno zaradi zanimivega pripovedovanja zgodbe gospe Nevenke smo se v zgodbo vživeli od začetka do konca. Skozi zgodbo smo izvedeli veliko novega. Med drugim kdo je bil Pust, zakaj je pregnal vrage iz gradu, zakaj se Pust vsako leto na pustni dan vrne na grad in tam pustuje… Gospa knjižničarka Nevenka nam je tudi povedala pomen besede Pust – meso pust, ter besede Karneval – pustno rajanje. V nadaljevanju nas je s pomočjo knjige Človek z masko, Od Prekmurja do Benetk, ter IKT tehnologijo seznanila z različnimi pustnimi običaji in maskami v Sloveniji in tujini. Za odlično zgodbo in predstavitvijo mask se gospe knjižničarki Nevenki lepo zahvaljujemo. Veseli smo, da se je odzvala povabilu in nas na pustni dan obiskala in nas naučila veliko novega.

Po odhodu gospel knjižničarke Nevenke smo prisluhnili šolskemu radiu, se predstvili še ostalim učencem šole in z njimi zarajali. V razredu smo si ogledali še kratko predstavitev (power point) o Pustu, ter se glasbi maske predstavile. Dan smo zaključili s pustnimi likovnimi umetninami.

Učenci 1.b in učiteljici Zlatka in Tina