VRHUNSKI ŠPORTNIKI V KOČEVJU

V četrtek, 18. 10. 2012, so se učenci 4., 5., 6., 7. in 9. razreda OŠ Zbora odposlancev v spremstvu učiteljev udeležili sprejema in promocije slovenskih vrhunskih športnikov v Športni dvorani Kočevje. Prireditev, ki je privabila osnovnošolce vseh kočevskih šol in tudi srednješolce, se je pričela ob 11.00 uri s slovestnim prihodom in predstavitvijo športnikov po panogah (kolesarstvo, motociklizem, padalstvo, plavanje, smučanje, strelstvo, plezanje, taekwandoo, tek na smučeh, veslanje). Sledile so demonstracije atletike, juda in lokostrelstva. Pri slednjih dveh panogah in v ju-jitsu so s prikazom svojih veščin in spretnosti sodelovali tudi učenci naše šole ter se tako pomerili s profesionalci. Z navdušenjem so pozdravljali dobitnike olimpijskih medalj, kot so Urška Žolnir, Primož Kozmus, Rajmond Debevc, in druge najboljše slovenske športnike vojaške enote Republike Slovenije, pod okriljem Ministrstva za obrambo. Največji val razgibanega veselja pa je sprožil poziv h končnemu druženju športnikov z učenci, ki so svoje vzornike dobesedno zasuli z lističi za avtograme in si tako uresničili košček svojih sanj.

napisala:Maja Gole Premrl

fotografirala: JasnaNaglič Žagar