PRAVLJIČNI KROŽEK

Pri urah pravljičnega krožka smo prebrali zbirko knjig Biserna čebelica, ki je bila izdana ob 60-letnici legendarne zbirke. Pred šestdesetimi leti je prvo knjižno zbirko za otroke na Slovenskem – Čebelico ustanovila pisateljica Kristina Brenkova, s ciljem, da otroška knjiga po dostopni ceni pride v vse slovenske domove. Verjela je namreč, da je slikanica potrebna za življenje kot jed, pijača in igrača… V zbirki je ponovno deset čudovitih slikanic priznanih ustvarjalcev. Ob branju slikanic, smo reševali še pravljične naloge.
V zbirki je tudi pravljica bratov Grimm Rdeča kapica. Ker pravljico zelo dobro poznamo, smo se odločili, da izdelamo lutke (mama, Rdeča kapica, volk, babica, lovec). Iz papirja smo naredili prstne lutke. Ko so bile lutke narejene, smo pravljico dramatizirali in se imeli ob tem pravljično. Vživljanje v lutke prikazujejo spodnje fotografije.

Učiteljica Evelin in učenci pravljičnega krožka

IMAG1079IMAG1080IMAG1081IMAG1082IMAG1084IMAG1088IMAG1094IMAG1096IMAG1099IMAG1102IMAG1105