LOV NA ČAROVNIŠKI ZAKLAD

Bliža se noč, ko bodo po zraku frčale čarovnice. Ker smo želeli našo šolo zaščititi pred nepovabljenimi strašljivimi gosti, smo v OPB pričeli z izrezovanjem strašljivih buč, in jih postavili k vhodu šole. Izdelali smo tudi črnega mačka Felixa, da bo s svojimi ostrimi kremplji odganjal vsiljivce. A na naše veliko presenečenje, buče niso pomagale – verjetno jih je bilo premalo, da bi prestrašile coprnico Vilmo, maček Felix pa se je prodal za veliko sočno ribo. Tako je sredi tedna je k nam privihrala zloglasna čarovnica Vilma in vse otroke, ki so bili tisti trenutek v razredu začarala v male čarovnice. Pustila jim je le zemljevid čarovniškega zaklada. Male čarovnice so iskale zaklad po celi šoli…..in vendarle so ga našle. Coprnica Vilma jim je v malhi pustila pisane podganje repe in napitek iz zelenih krastač. Kako so se male čarovnice tega razveselile. Pričele so jesti in piti…. A niso vedele da je to napoj, ki jih bo spremenil nazaj v pridne in delovne otroke. Še dobro, da so podganje repe in krastačin napitek poizkusili čisto vsi otroci.

Nina Zver

Image00001Image00002Image00003Image00004