Predstavniki otroški parlament 1., 2. in 3. razreda  smo se  v torek, 8. 12. 2015 odpravil na obisk k županu Občine Kočevje. Tam nas je sprejel gospod  Roman Horvat, vodja kabineta. Pospremil nas je v županovo pisarno. V pisarni nas je že čakal gospod župan dr. Vladimir Prebilič. Pogovarjali smo se o njegovem delu, odgovornosti, o pomembnih obiskih predstavnikov iz drugih občin, kakšne spominke si izmenjajo …V sejni sobi nam je gospod župan pokazal posebno ogrlico iz zlata, katero si nadene ob posebnih priložnostih, pomembnih dogodkih. Na ogrlici so zapisana imena vseh kočevskih županov zadnjih 10 let. Gospa Vesna Malnar nam je razdelila darilca, zastavo in broške občine Kočevje. Nato smo še malo poklepetali, se posladkali, si ogledali  hodnik pred sejno sobo in se odpravili nazaj v šolo.

V imenu vseh predstavnikov parlamenta so zapisali zapis Viktor, Nana in Iva.