Prostovoljstvo na OŠ Zbora odposlancev Kočevje

V sklopu spodbujanja prostovoljskega udejstvovanja so naše učenke Zoja Kure (7. a), Kaja Polajnar (7. b), Iva Nina Kersnič (7. c) in Eva Kure (7. c) izvedle bralno dejavnost v Vrtcu Kočevje. V torek, 24. 1. 2024, so obiskale Ostržek, enoto Vrtca Kočevje, kjer so skupini predšolskih otrok na poseben način predstavile pravljico Svetlane Makarovič z naslovom Pekarna Mišmaš.

Druženje smo začeli s pogovorom o knjigi, sledilo je branje pravljice, temu pa avtentična naloga, ki je otrokom na poseben način predstavila pot od moke do kruha. Da je bilo srečanje slajše, pa so naše učenke poskrbele, da se dejavnost ni končala s kruhom, temveč s sladkim priboljškom. Otroci so nam tako kar s polnimi usti izrekli prisrčno zahvalo za obisk, me pa smo obljubile, da jih še obiščemo.

Nekaj utrinkov s srečanja si lahko ogledate tudi na spletni strani Vrtca Kočevje.

Petra Špiletič Latin, mentorica

Dostopnost