Zadnji šolski dan v prvem polletju so imeli tudi učenci od 1. do 3. razreda kulturni dan na temo Franceta Prešerna in kulture. Po 1. šolski uri so se učenci 1.triade odpravili na šolo v Gaju, kjer so imeli proslavo. Voditeljice programa Vita, Hana in Inty so učence popeljale v  pesmi in pomen  Franceta Prešerna. Kako se obnašamo na prireditvah, kaj vse je pomembno in zakaj je kultura potrebna za naše življenje.

Otroški pevski zbor Zvezdice je pod vodstvom mentorice Mateje Junc zapel vsem znano pesmico Zima je prišla in odtelovadil Vadbeno uro. Zborček Piki Jakob pod vodstvom mentorice Andreje Pogorelec je vse navdušil  s pesmicama Premagajmo strah in Kdo cekinčke trosi. Uganke so bile težke, a zabavne. Učenci so vse razvozlali in tudi ravnatelj je pravilno odgovoril na zastavljeno vprašanje.

Na koncu še zahvala učiteljici Evelin za lutki in Andreji za pesmice, ter želja, da bi se vsi učenci in učiteljice še lepo družili na kulturnem dnevu.

Lepe počitnice

In ne pozabite, 8. februarja pa vsi v kulturni hram.

Vodja proslave 1.triade, Mateja Junc