Spoštovani starši,

Ministrstvo je sprejelo nova merila za izbiro kandidatov v primeru omejitve vpisa v srednjo šolo.

Odredba o merilih za izbiro kandidatov v primeru omejitve vpisa v programe srednjega poklicnega, srednjega strokovnega izobraževanja in gimnazij, se začne uporabljati 1. septembra 2024 in se bo upoštevala pri vpisu in izvedbi prijavno – vpisnega postopka kandidatov v srednješolske programe za šolsko leto 2025/2026.

V priponki imate pregleden povzetek meril, ki sem ga pripravila zaradi lažjega razumevanja in je torej poenostavljena verzija uradne okrožnice ministrstva. Le-to dobite tukaj.

Prav je, da ste vsi seznanjeni glede novih meril, več na temo vpisa v srednjo šolo pa vam bom predstavila na roditeljskem sestanki, ki ga načrtujem novembra.

Lepo vas pozdravljam in vas hkrati vabim, da se name obrnete za vsa morebitna vprašanja.

Meta Rupar, svetovalna delavka