Prvi šolski dan je nepozaben dogodek za vse prvošolčke in njihove starše, saj predstavlja začetek nečesa popolnoma novega. Tako je v ponedeljek, 2. 9. z zvezdavimi očmi, odprtimi usti in hitrimi koraki prag naše šole prestopilo 65 prvošolčkov.

Prvi del sprejema je potekal v KCK-ju. Najprej sta jih nagovorila  ravnatelj šole in namestnik župana občine Kočevje, ki sta jim zaželela uspešno in srečno pot v šolskih klopeh. Sledila je prava čarovniška predstava v izvedbi Joleta Coleta.

Po končanem programu so prvošolčki v spremstvu svojih staršev odšli v šolo na Reški cesti. Tam so spoznali nove sošolke, sošolce in obe učiteljici. Ta dan so s svečano podelitvijo rumenih rutic postali pravi šolarji in šolarke. Čas je hitro tekel in že se je bilo treba posloviti. Z različnimi občutki in vtisi so zaključili prvi šolski dan in nasmejani odkorakali domov.

Dragi naši novi prijatelji!

Želimo vam veselo in uspešno šolsko leto.
Bodite pridni, pogumni in predvsem prijazni do svojih sošolcev.

Srečno na novi poti!

Vesna Pavuna