V četrtek, 13. junija 2024, smo imeli kulturno obarvan dan. Učenci so na stojnicah, ki so jih pripravili skupaj z mentorji, predstavili različne interesne dejavnosti, pokazali, kaj vse pri urah počnejo, videli smo lahko res veliko različnih in zanimivih stvari.

Šestošolci in sedmošolci so si v Kulturnem centru Kočevje ogledali predstavo Legenda o kočevskem vitezu, ki so jo skupaj s KUD Jazbec in partnerji ter Gledališčem Ane Monroe, Hiše otrok in umetnosti in Impro, pripravili učenci kočevskih osnovnih šol ter dijaki Gimnazije in  Srednje šole Kočevje.

Drugo šolsko uro pa se je v telovadnici  odvil še koncert vseh delujočih zborov na šoli (teh je kar 5), šolskega benda in inštrumentalne bobnarske skupine. Poslušalci so imeli kaj za videti in slišati tako na dopoldanskem kot tudi popoldanskem nastopu.

V prihodnje si učitelji in mentorji želimo še več radovednih in delavnih učencev, saj nas take dejavnosti in dogodki bogatijo, kulturno ozaveščajo in povezujejo.

Mojca Hribar Osmak