V torek, 21. maja, so se naši mladi prostovoljci in prostovoljke skupaj s svojima mentoricama udeležili prireditve ob Nacionalnem tednu prostovoljstva. Gostiteljica Slovesnega dne prostovoljstva je bila v letošnjem letu prav naša občina, Kočevje. Na prireditvi so bili razglašeni prejemniki več različnih nazivov, ki jih povezuje prostovoljska dejavnost na različnih področjih. Ker je na tem področju aktivna tudi naša šola, smo prejeli naziv »Junaki našega časa«. Naši prostovoljci in prostovoljke so se z akcijo zbiranja sredstev samoiniciativno odzvali na potrebo sovrstnice na šoli. Poleg tega so tekom leta krepili tudi medgeneracijske vezi z varovanci Doma starejših občanov Kočevje in otroki Vrtca Kočevje.
Na šoli si želimo tudi v prihodnje spodbujati učence k prostovoljstvu, saj to prinaša osebno zadovoljstvo, krepi samozavest in daje občutek, da posameznik prispeva k skupnemu dobremu. Vse te pozitivne izkušnje bogatijo njihovo življenje. Iskrena hvala vsem, ki se trudite za lepši in bolj prijazen svet!

Zarja Golouh in Blanka Mihelič

Dostopnost