Pozdravljeni,

počasi učenci že pričakujejo prve počitnice… Še 9 šolskih dni in so tu že krompirjeve počitnice. Gre hitro, a ne?

Nekaj obvestil:

1. Nekaj staršev me je vprašalo kako je letos s COVID-om… Kot veste je od junija COVID tretiran kot prehladno obolenje in testiranje več ni nikakršen pogoj, kjerkoli… Če se otrok počuti dobro, je seveda prisoten v šoli, ne glede na to, če mu teče iz nosu ali pokašljuje… Če pa je tudi vročičen, pa je seveda prav, da kak dan odleži doma.

2. Vsi starši lepo vabljeni na redne dopoldanske govorilne ure… Učenci so začeli pridobivati prve ocene, ki pri nekaterih niso želene oblike. Žal še veliko otrok ni preklopilo na “delovno” verzijo in slabša ocean je odraz tega. Na dopoldanskih GU je gneča manjša in časa za pogovor je več, tako da lahko z učiteljem ali razrednikom rešite veliko dvomov, težav, vprašanj… https://www.oszboraodposlancev.si/govorilne-ure-2/

V tem obvestilu vas tudi lepo prosim, da ne poskušate reševati učnih ali vzgojnih težav po mailu ali SMS-u. Učitelji vam gotovo ne bodo odgovarjali na take vsebine, temveč vas bodo prijazno povabili na srečanje osebno.

3. Otroci imajo pri učiteljih na voljo vsak teden pogovorne urice, ki jih lahko koristijo za reševanje osebnih težav, dvomov, vprašanj ali pa povprašajo za kako dodatno razlago… Spodbudite jih, da izkoristijo to priložnost, ki jo imajo… https://www.oszboraodposlancev.si/pogovorne-urice-za-ucence/

4. Ponovno opozarjam, da je v šoli in na vseh aktivnostih povezanih s šolo, prepovedana uporaba mobilnih telefonov. Samo v mali avli je prostor, kjer vas učenci lahko pokličejo ali pošljejo SMS. Vsa druga uporaba tam (»srfanje« po netu, igranje igric, slikanje…) pa je prepovedana. V primeru, da zaznamo uporabo telefona, se ta odvzame in ga v tajništvu šole prevzamete starši. Nagovarjam vas, da izkoristite to priložnost in je otrok po svoji krivdi brez telefona kak dan, mogoče teden in ne prihajajte po telefon takoj po koncu pouka istega dne… Vse to je vzgoja.  

Tu moramo skupaj narediti vse, da bodo naši najmlajši znali sobivati s tehnologijo, ki pa jih nikakor ne sme zasužnjiti.

5. Vabljeni v sredo, 18. 10. 2023, ob 17. uri v KCK, na skupno prireditev šol ob tednu otroka. Ta bo posebna zato, ker bo naša šola, torej OŠ Zbora odposlancev, v sodelovanju s KUD Jazbec & partnerji, izvedla ob prireditvi dobrodelni srečelov za našo učenko Zalo, ki se že drugič v svojem mladem življenju bori z zahrbtno boleznijo… Vsi verjamemo, da bo tej izjemni borki uspelo in bo kmalu spet med nami v šoli…

Vabilo na povezavi – https://www.oszboraodposlancev.si/2023/10/12/prireditev-pozdrav-otrokom-in-srecelov-za-zalo/

Vse dobro želim

Peter Pirc, ravnatelj

Dostopnost