V 2.b smo imeli v tem šolskem letu kar nekaj kosmatih obiskov.

Prvi kosmatinec, ki si je upal vstopiti v razred, je bil črn mačkon po imenu Maki. Pomagal nam je pri računanju. Ko se je utrudil, si je odpočil na okenski polici. Od tam je samo še opazoval, ali učenci vestno rešujejo šolske naloge.

Pri nalogah nam je pomagala tudi muca Erra. Erra je zelo velika muca. Presenečeni smo bili, ko nam je učiteljica povedala, da meri malo več kot 1 meter v dolžino. Erra je nežna, mehka in puhasta muca, ki se zelo rada crklja v učiteljičinem naročju. Tako se je celo uro crkljala in opazovala delo otrok. Po končanem delu pa se je pustila otrokom tudi malo pocrkljati.

Na obisku smo imeli tudi morske prašičke. Male puhaste kepice so nas navdušile za pisanje pesmic, zgodbic in ugank.

Nina Zver

ZALJUBLJENA KAJA

Kaja se je zaljubila

in tri mladičke skotila.

Piko, Niko in Kiko je dobila.

Bastian Košmrlj in Sara Mlakar, 2.b