SPREJEM PRVOŠOLČKOV V OSNOVNI ŠOLI ZBORA ODPOSLANCEV

Otroci, ki so pred kratkim še brezskrbno uživali v vrtcu, so 2. 9. 2013 radovednih oči, drobnih, a odločnih korakov in nasmejanih obrazov zakorakali v svet odraščanja in učenja. V Osnovno šolo Zbora odposlancev je letos vstopilo 67 prvošolčkov. Ob 10. 00 uri jih je v dvorani Šeškovega doma pozdravil in jim zaželel uspešno in srečno pot v šolskih klopeh gospod ravnatelj Peter Pirc. S pravljico »Mizica, pogrni se« so jih razveselili starejši učenci naše šole. Po končanem kulturnem programu je otroke pozdravil še župan Občine Kočevje dr. Vladimir Prebilič. Pri izhodu iz dvorane je vsak prvošolčke prejel čarobni svinčnik in nato v spremstvu svojih staršev odšel v šolo na Reški cesti. Tam so jih že čakale učiteljice in jih povabile v učilnice, kjer so spoznali svoje sošolce. Medtem, ko so prvošolčki spoznavali sošolce, so starši v telovadnici prisluhnili pomočnici ravnatelja gospe Magdi Gornik, svetovalni delavki gospe Meti Rupar, psihologu gospodu Petru Gradišarju in gospodu Marjanu Ferku iz Policijske postaje Kočevje. Čas je hitro tekel in že se je bilo treba posloviti. Z različnimi občutki in vtisi smo zaključili prvi šolski dan. Vsi pa se že veselimo novega.

Tina Stopar

IMG 2733IMG 2737IMG 2739IMG 2743IMG 2745IMG 2747IMG 2757IMG 2759IMG 2760IMG 2768IMG 2769IMG 2772IMG 2773IMG 2775