UČENCI CICI VESELE ŠOLE NA OBISKU

Januarska tema cici vesele šole so ATOMI. To področje je za učence 3. razreda še zelo neznano, zato smo za pomoč poprosili učiteljico kemije gospo Magdo Gornik. Prijazno nas je sprejela in nam s pisanimi bombončki ponazorila atome. Odgovorila je na vprašanja in s tem učencem že malo razjasnila predstave o atomih. Ogledali so si tudi manjši poskus, učilnico in kabinet. Dogovorili smo se, da si bomo prišli ogledat malo večji poskus, ki ga bodo opravili učenci pri predmetu poskusi v kemiji. V četrtek, 19.1., smo polni pričakovanj sedli v kemijsko učilnico. Učenci 8. razreda so v skupinah pripravljali poskus FARAONOVE KAČE. Opazovali smo potek priprave. Osmošolci so se zelo potrudili in videli smo, da dobro poslušajo navodila, so spretni in natančni. Vsem skupinam je poskus uspel, naši tretješolci pa so bili ob rezultatih presenečeni in navdušeni. Bilo je lepo in zanimivo in učiteljica Magda nam je obljubila, da bomo še lahko kdaj prišli.

slika001slika002slika003slika004slika005