Otroci, ki so pred kratkim še brezskrbno uživali v vrtcu ali v objemu domačega okolja, so v četrtek, 1. 9. 2022, drobnih, a odločnih korakov in nasmejanih obrazov, zakorakali v svet odraščanja in učenja. V Osnovno šolo Zbora odposlancev je letos vstopilo 67 prvošolčkov. Skupaj s starši so si  v dvorani KCK ogledali pravo čarovniško predstavo v izvedbi Joleta Coleta. Po predstavi je prvošolčke nagovoril ravnatelj šole g. Peter Pirc in jim zaželel veliko uspeha in sreče na novi poti. Ravnateljevemu  pozdravu se je pridružil še župan Občine Kočevje dr. Vladimir Prebilič.

Po uvodnem delu so otroci odšli v šolo, kjer so spoznali nove sošolke, sošolce in obe učiteljici. Ta dan so s svečano podelitvijo rumenih rutic dobili nov, njim zelo pomemben naziv: šolar/ka. Čas je hitro tekel in že se je bilo treba posloviti. Z različnimi občutki in vtisi so zaključili prvo srečanje s šolo. Nasmejani in z drobnimi darilci so pričakali svoje starše in se za prvi dan poslovili od hiše učenosti. Pred njimi je še mnogo šolskih dni, mi pa jim želimo, da jim bodo le-ti prijetni, polni novih izzivov, izkušenj in spoznanj.

Tina Stopar