Spoštovani starši,

po sestanku, ki smo ga pravkar imeli z glavnim štabom in županom, ni več nevarnosti za prebivalstvo. Okoljski odtis nesreče je po vseh meritvah, ki jih že cel dan opravljajo za to pristojne državne službe na mesto “ničen”.

Jutri je tako normalen pouk, otroci se lahko gibljejo na prostem, okna so lahko odprta in tudi vključeno prezračevanje… Zaščitne maske niso več potrebne.

Seveda bomo v šoli vsebine izvajali jutri prilagojeno in z razumevanjem, ker bo gotovo pri kakšnem otroku prisoten mogoče strah, veliko vprašanj… Vsakomur bo omogočen pogovor pri svetovalni službi, če bo to potrebno. Šola je gotovo najboljši kraj, da se čez take stvari prebrodi hitreje.

Torej – jutri se vidimo v šoli, vas pa prosim, da na otroke delujete tudi doma pomirjevalno… Tako kot smo vse službe odreagirale danes, je edino prav… Čeprav sem imel več 10 klicev medijev, ki so prikrajali resnico in govorili kaj že počno na drugih šolah, smo bila vodstva na šolah v dogovoru, da delujemo po dogovorjenem protokolu.

Bodite dobro

Vaš ravnatelj