Mali kinologi smo s polno paro pričeli spoznavati pasji svet. Že kar takoj na začetku smo se povezali s kinološkim društvom Kočevje in si ogledali, kako se šolajo psi. Ker nas je pri krožku veliko, smo se razdelili v dve skupini in kužke obiskali v ponedeljek in četrtek. Ogledali smo si tečaj male šole in osnovnega šolanja. Pri šolanju smo pomagali tudi mi, na koncu pa smo kužke tudi nagradili s priboljški.

Ugotovili smo, da psi, ki so v osnovni šoli že zelo dobro ubogajo tudi brez povodca. Kužki v mali šoli pa so še mladi in se šele učijo osnovnih ukazov.

Na koncu so nam predstavili tudi pasji šport IGP, v katerega spada tudi trening obrambe. Ogledali smo si zaščitno obleko, ki jo uporabljajo pri tem treningu markerji in tudi sami poizkusili, kako težek je zaščitni rokav.

Nina Zver