Spoštovani starši,

za nami je 5. teden pouka in z njim oddelan prvi mesec, mesec september… Prvič lahko z veseljem zapišem, da smo bili cel teden skupaj VSI oddelki, torej nismo imeli nobenega oddelka v karanteni… Naj tako traja še naprej, ker vsi dobro vemo, da je samo delo v živo tisto, ki daje najboljše rezultate in predvsem razvoj otrokom…

Hvala vsem vam, da skrbite, da v šolo pošiljate zdrave otroke, da razumete ukrepe, ter da v sodelovanju peljemo šolanje za vaše in tudi malo naše otroke:)

Kot je v navadi, še nekaj obvestil:

 1. Včeraj smo imeli 1. svet staršev. Zahvaljujem se vam, da ste uspeli izbrati tako dobre predstavnike, s katerimi smo se včeraj v dveh urah dogovorili o vseh stvareh. Prepričan sem, da bo sodelovanje med nami dobro in plodno.
  V naslednjem tednu bo vsak učenec prinesel domov obvestilo o mail naslovu predstavnika oddelka, s katerim se prosim povežite, saj boste na tak način potem najlažje sodelovali, ter reševali vse težave, ki se bi morebiti pojavile v oddelku. Tako kot že veste – s pogovorom vedno rešimo vse… Na naši šoli GOTOVO.
  Dajmo pa res reševati postopoma – najprej učitelj, sledi razrednik, svetovalna služba in potem na koncu ravnatelj. Skušajte razumeti moje zaposlene, da jim ni pogodu, tako kot tudi vam ne, če bi vas ob morebitnem problemu takoj poklical direktor:)
 2. V naslednjem tednu so v torek GU za učence 4. do 9. razreda in v četrtek za učence 1. do 3. razreda. GU bodo med 17. in 18 uro, seveda tudi dlje, če bo interes. V tem času bodo na šoli prisotni VSI učitelji in GU izvajali bodisi v živo v učilnici, ob lepem vremenu lahko tudi zunaj, sicer pa na ZOOM aplikaciji.
  Vsi, ki bi želeli na GU se morate na te prijaviti po mailu. Učitelj vam bo posredoval termin in dogovorila bosta tudi lokacijo. Lepo, lepo vabljeni, ker je to gotovo najboljši način sodelovanja.
  Vstop v šolo je možen izključno z izpolnjevanjem enega od PCT pogojev.  
 3. V povezavi pošiljam tudi termine tedenskih dopoldanskih govorilnih ur. Tudi tu se samo najavite in dobite z učiteljem… Vabčjeni…
  http://www.oszboraodposlancev.si/govorilne-ure-2/
 4. Spletna stran šole ima ažurirane podatke o vsem pomembnem za tekoče šolsko leto in jo prosim obiskujte, da boste na tekočem z vsem…
  http://www.oszboraodposlancev.si/
 5. V teh dneh praznujemo občinski praznik, s katerim v neposredni zvezi je tudi ime naše šole – zasedanje zbora odposlancev leta 1943.

V ponedeljek bo prazniku občine namenjen tudi dan dejavnosti za vse razrede na naši šoli, ki sem jih umestil v LDN z namenom, da učencem privzgojimo odnos in vedenje o domačem kraju. Letošnja tematika je 550 let mesta Kočevja… Torej že pred 550 leti je takratna naselbina z imenom Gotsche dobila pravice do mestnega sveta, sodnika, grba, pečata in organizacije šestih sejmov… Zanimivo a ne glede pravic, ki so jih imeli takrat? To je dokaz kako pomembno je bilo Kočevje tudi za tiste čase in garant, da smo lahko več kot ponosni na kraj v katerem bivamo in se v zadnjih letih izjemno razvija…

Spregovorite tudi vi kakšno pozitivno besedo o našem mestu z otroki, ker samo preko nas jim lahko posredujemo ustrezen čut do domačega kraja, našega Kočevja… Obiščete lahko tudi kakšen dogodek, razstavo, ki jih je v teh dneh kar nekaj…

Želim vam prijeten vikend in vas lepo pozdravljam

Vaš ravnatelj