Učenci 3. razredov so v času, ko poteka pouk na daljavo, izvedli tehniški dan – HUFNAGLOV DAN.

V okviru projekta RTM vsako leto tretješolce z vseh kočevskih osnovnih šol povabijo v gozd na Hufnaglov dan, da bi vse generacije spoznale Leopolda Hufnagla.

Gospa Tina Žele Kovačič je učence vodila skozi filmčke, učenci pa so v gozdu sproti odgovarjali na zastavljena vprašanja. V gozdu so tudi raziskovali gozdne lepote in skrivnosti, opazovali rastline in živali. Postali so pravi gozdni detektivi. Ker pa nam gozd ponuja veliko naravnega materiala, so se učenci preizkusili še v ustvarjanju različnih slik ali napisov. Naredili so si tudi svoje skrivališče s pomočjo naravnega gradiva, ki so ga našli na tleh.