V četrtek, 9. 9. 2020, nas je v Kočevju na povabilo župana in mene, obiskala ministrica za znanost, izobraževanje in šport dr. Simona Kustec.
Delovni obisk se je začel na občini Kočevje v prisotnosti vseh ravnateljev kočevskih izobraževalnih zavodov.
Na dnevnem redu smo imeli tri teme in sicer:
1. INVESTICIJE V IZOBRAŽEVALNE ZAVODE V OBČINI KOČEVJE je predstavil župan Občine Kočevje.
2. PROGRAME IN POTREBE PO NOVIH V GIMNAZIJI IN SREDNJI ŠOLI KOČEVJE je predstavil ravnatelj GSŠK Tomaž Markovič.
3. PROBLEMATIKO V IZOBRAŽEVANJU IN DELU Z UČENCI ROMI pa sem podrobno predstavil sam. Predstavil sem izzive in tudi možne rešitve, kar se mi zdi najpomembneje.

Prav zaradi tega področja sem ministrico povabil tudi na šolo, kjer smo ji še bolj podrobno opisali težave s katerimi se srečujemo in je spoznala ekipo, ki se na šoli ukvarja večinoma s tem delom.

Menim, da se ji je tematika zelo podrobno predstavila in prvič po mnogih pogovorih in predstavitvah, ki sem jih imel, imam dober občutek, da bo na tem področju prišlo do prepotrebnih sprememb.
Zavezali smo se rednemu obveščanju in sodelovanju z državnim sekretarjem g. Damirjem Orehovcem, ki bo vodil vladno komisijo za ureditev Romske problematike katere član sem tudi sam. Vsekakor je moje “težačenje” po MIZŠ, ki ga izvajam redno že 5 let, le obrodilo sadove in so spremembe na vidiku.

Peter PIRC, ravnatelj