V četrtek, 1.9. je prag naše šole prestopilo kar 76 prvošolčkov. Ob 10.00 uri so si v dvorani KCK ogledali spevoigro Kresniček, katero so za njih uprizorili učenci pevskega zbora Piki Jakob. Seveda jih je nagovoril tudi ravnatelj šole g. Peter Pirc in jim zaželel uspešno in srečno pot v šolskih klopeh. Njegovim besedam se je pridružil še župan Občine Kočevje dr. Vladimir Prebilič. Za konec pa jih je presenetila še ekipa Radia 1. Po končanem programu so otroci v spremstvu svojih staršev in ekipe Radia 1odšli v šolo na Reški cesti. Tam so jih že čakale učiteljice in jih povabile v učilnice. Čas je hitro tekel in že se je bilo treba posloviti. Z različnimi občutki in vtisi so zaključili prvi šolski dan in nasmejani odkorakali domov.

Dragi naši novi prijatelji!

Želimo vam veselo in uspešno šolsko leto.
Bodite pridni, pogumni in predvsem prijazni do svojih sošolcev.

Srečno na novi poti!

Obenem se nastopajočim in njihovim mentoricam zahvaljujemo za sodelovanje.