Spoštovani starši,

kot ste verjetno že slišali iz medijev, je ministrica za izobraževanje, znanost in šport, dr. Simona Kustec, izdala sklep o spremembi šolskega koledarja in jesenske počitnice podaljšala za teden dni.

Torej v tednu od 2. 11. 2020 do 6. 11. 2020 so za vse učence osnovnih šol počitnice.

Teh 5 dni pouka bomo šole seveda nadoknadile, ko bodo epidemiološke razmere primerne. Sklep o temu kako, bo spet izdala ministrica. Lahko bo šlo za podaljšanje pouka v junij za vse učence ali pa bo čas nadomeščanja v pristojnosti ravnatelja.

V primeru izboljšanja epidemioloških razmer, se bodo učenci z 9. 11. 2020 fizično vrnili v šolske klopi, će pa le te še ne bodo ugodne, je možna vrnitev le razredne stopnje, v najslabšem primeru pa šolanje na daljavo za vse. Slednjega si najmanj želimo vsi deležniki v šoli, a se je potrebno na to pripraviti. Prosim vas, da predvsem učence razredne stopnje, kljub vsemu pripravite tudi na ta možen scenarij.

Želim vam prijetna praznična dneva in predvsem želim, da pazite nase in soljudi… V Kočevju nam gre dobro in nadvse si želim, da tako tudi ostane.

Prepričan sem da skupaj zmoremo…

Vaš ravnatelj
Peter PIRC