V sredo, 17.4.2019, je bilo v avli šole organizirano šolsko šahovsko tekmovanje. Udeležilo se ga je kar 30 učencev in učenk vseh treh triad naše šole. Predvsem razveseljuje velika udeležba tekmovalcev iz 1.triade, kar vliva upanje v prihodnost kočevskega šaha.

Igralo se je po pravilih FIDE za pospešeni šah z igralnim časom 10 minut /potezo. Tekmovalni pari, za pet tekmovalnih kol, so se določali z računalniškim programom. Tekmovalci so morali svojo udeležbo na tekmovanju potrditi 10 minut pred pričetkom tekmovanja. Sodila je Špela Kolarič.

Zanimivo je bilo opazovati najmlajše tekmovalce, saj so se nekateri prvič srečali s šahovsko uro in s tekmovanjem, kjer je potrebna skoncentriranost in disciplina. Kljub temu je tekmovanje potekalo v prijetnem, a kljub temu tekmovalnem vzdušju.

Po končanem tekmovanju so prvi trije uvrščeni v posameznih kategorijah prejeli diplome.

Rezultati:

Do 7 let (2012 in mlajši)
1. mesto Matic Memedovič Manca Oražem
2. mesto Marko Žganjar Eva Hozjan
3. mesto Jaka Kuk
Do 9 let (2010 in mlajši)
1. mesto Domen Repar Iva Nina Kersnič
2. mesto Nik Lesar Mija Okorn
3. mesto Timotej Štrubelj Kaja Polajnar
Do 12 let (2007 in mlajši)
1. mesto Luka Nikola Hribar Zala Zule Rajh
2. mesto Nik Čampelj Saba Majerle Lauter