Novo šolsko leto je že v teku in s tem so se že pričele tudi planinske aktivnosti.
V soboto, 24.9., smo imeli mladi planinci treh OŠ Planinski dan pri Koči pri Jelenovem studencu. Pridružili so se nam tudi starši. Pozdravil nas je predsednik PD Kočevja ter nam zaželel uspešne nadaljnje planinske podvige. Otroci so se lahko preizkusili v spustu po jeklenici, in v plezanju po plezalni steni.

Minuli vikend, 8.10. in 9.10., pa smo imeli tradicionalen dvodnevni planinski tabor, letos v dolini Vrat (Julijske Alpe). Prehodili smo veliko planinskih poti. Bili smo pri Bivaku v Luknji (1480m), imeli nočni obhod z lučkami in odšli na pohod do prelepega slapa Peričnik. Prisluhnili smo tudi mladim planincem, ki so letos poleti osvojili Triglav. Veliko smo se pogovarjali in lahko občudovali jesensko obarvano naravo.
Lep planinski pozdrav!

Mentorica planinskega krožka Polonca Kalič.