OGREVALNA ETAPA 8.9.2016
Letos smo zelo pridni, zato smo se na 1. etapi Kolesarskih potepanj dobili že zelo hitro. Nabralo se nas je kar 16, spremljala sta nas ravnatelj in psiholog. Pot nas je vodila od šole v Gaju v Podgorsko ulico, do Marofa, skozi Mahovnik, Mlako, Gorenje do Klinje vasi. Tam smo se priključili na obnovljeno »črno potko«, ki nas je pripeljala do jezera. Seveda smo ga obkrožili in se spustili proti mestu. Zavili smo proti Mestnemu Logu in tako kmalu prispeli do brunarice, kjer pa smo šele dobro začeli. Sprejel nas je Janez Dejak, ki vodi gradnjo novih kolesarskih poti v okolici brunarice. Preizkusili smo se lahko na »pump tracku«, vrhunec pa je bil spust po novi progi, ki se trenutno začne skoraj na polovici smučišča. Tukaj nas je spremljal in nas vodil Rok Grmič. In kot vedno je tako, da če hočeš dol, moraš najprej gor. In čisto vsak je zbral še toliko moči, da je prišel na vrh in se spustil po super progi. Bravo za vse ter hvala Janezu in Roku.
Čas je tekel neverjetno hitro in po gozdni poti smo se odpravili nazaj proti šoli. Zaključek dobrih 22 km dolge poti je bil standarden, Fruc in piškoti na šolski klopi.
O občutkih danes ne bomo pisali, zato imamo slike.