2. ETAPA KOLESARSKIH POTEPANJ

V petek, 23.10.2015, ob 15.00, se je pred našo šolo začela 2. etapa kolesarskih potepanj, ki je bila dolga približno 23 kilometrov. Tokrat nas je bilo 11 učencev, skupino pa sta vodila Peter Gradišar in ravnatelj. Preden smo odšli, smo preverili kolesa in naredili skupinsko sliko. Potem smo sedli na kolesa in se odpeljali po Podgorski ulici na gozdno cesto do Brunarice. Tam smo se odžejali in se razvrstili v kolono. Nato smo se odpeljali na glavno cesto. Po njej smo se odpeljali čez Dolgo vas do križišča v Livoldu in zavili na levo proti Mozlju. Po gozdni poti smo se najprej odpeljali do Kočarjev. Kdor je želel si je lahko šel ogledati to majhno kočevarsko vas. Pot smo nadaljevali po asfaltni cesti, se spustili po klančku in se ustavili v dolini. Večina kolesarjev je nadaljevala pot naprej proti Mozlju, nekateri pa smo se šli po klancu spustit še enkrat. Do Mozlja nas je čakal še en klanec. Skupina, ki je šla naprej, nas je že čakala na križišču. Potem smo se skupaj spustili po Mozeljskem klancu in nadaljevali pot proti križišču v Livoldu. Od tam smo se spet peljali čez Dolgo vas do Mestnega loga, kjer smo srečali učiteljico Tatjano. Pri njej smo imeli krajši postanek. 2. etapa se je končala pri naši šoli ob dobrem čaju, piškotih in sadju.

Jernej Remic 6. c