SPREJEM PRVOŠOLČKOV

Otroci, ki so pred kratkim še brezskrbno uživali v vrtcu, so 1. 9. 2014 drobnih, a odločnih korakov in nasmejanih obrazov zakorakali v svet odraščanja in učenja. V osnovno šolo Zbora odposlancev je letos vstopilo kar 70 prvošolčkov. Ob 10.00 uri so si v dvorani Šeškovega doma ogledali kratek kulturni program, katerega so za njih pripravili učenci pevskega zbora Piki Jakob, baletna skupina Glasbene šole Kočevje ter lutkovna skupina Sončki. Seveda jih je nagovoril tudi ravnatelj šole g. Peter Pirc in jim zaželel uspešno in srečno pot v šolskih klopeh. Njegovim besedam se je pridružil še župan Občine Kočevje dr. Vladimir Prebilič. Slednji je prvošolčke razveselil z zastavicami Občine Kočevje. Po končanem kulturnem programu so otroci v spremstvu svojih staršev odšli v šolo na Reški cesti. Tam so jih že čakale učiteljice in jih povabile v učilnice. Medtem ko so prvošolčki spoznavali sošolce, so starši v telovadnici prisluhnili pomočnici ravnatelja gospe Magdi Gornik in policistom. Čas je hitro tekel in že se je bilo treba posloviti. Z različnimi občutki in vtisi so zaključili prvi šolski dan in večinoma nasmejani odkorakali domov. Seveda je pred njimi še mnogo šolskih dni, mi pa jim želimo, da jim bodo le-ti prijetni, polni novih izkušenj in spoznanj.

Tina Stopar

Image00001Image00002Image00003Image00004Image00005Image00006Image00007Image00008Image00009Image00010